Promocija Rječnika romsko-crnogorskog i crnogorsko-romskog jezika

Prof. dr Igor Lakić je u četvrtak, 26. oktobra govorio na promociji Rječnika romsko-crnogorskog i crnogorsko-romskog jezika autorke Hedine Tahirović-Sijerčić, u izdanju Centra za očuvanje i razvoj kulture manjina Crne Gore (CEKUM). Promocija je održana u Biblioteci „Radosav Ljumović“ u Podgorici. Prof. Dr Igor Lakić naveo je, između ostalog, da je Rječnik sveobuhvatno stručno i naučno djelo, koje ne sadrži samo terminološke odrednice, već postavlja teorijske, praktične, leksičke, pravopisne i gramatičke osnove romskog jezika, čineći tako jednu dobro zaokruženu i koherentnu cjelinu. U nadi da će ovaj Rječnik doprinijeti očuvanju romskog jezika, profesor Lakić je izrazio uvjerenje da će ovaj izdavački poduhvat CEKUM-a, čija važnost prevazilazi granice Crne Gore, pozdraviti ne samo crnogorska, već i regionalna i međunarodna stručna i laička javnost.