Gostovanje doc. dr Matejka Grgič sa Univerziteta u Ljubljani na SP za italijanski jezik i književnost

Protekle sedmice je na SP za italijanski jezik i književnost koleginica doc. dr Matejka Grgič sa Odsjeka za prevodilaštvo Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani održala četiri izuzetno zanimljiva i korisna predavanja iz oblasti prevodilaštva. Kroz prektične prevodilačke zadatke i analizu prevoda, doc. dr Matejka Grgič upoznala je studente italijanskog jezika sa izazovima prevođenja kulturno specifičnih pojmova, kao jednom od ključnih tema traduktoloških studija.

Prilikom posjete, osim sa predstavnicama SP za italijanski jezik i književnost, koleginica doc. dr Matejka Grgič, imala je priliku da razgovara i sa prodekankom za međunarodnu saradnju doc. dr Spomenkom Delibašić o mogućim daljim vidovima saradnje.