Crnogorska književnost u pokretu

Filološki fakultet Univerziteta Crne Gore i Studijski program za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti u saradnji sa Centrom za kulturu Husein Bašić Plav i JU Ratkovićeve večeri poezije iz Bijelog Polja realizuju projekat Crnogorska književnost u pokretu.

U petak, 10. novembra predavači SP za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti prof. dr Tatjana Đurišić, dr Tamara Labudović, mr Ksenija Rakočević i studenti Magdalena Smolović, Miloš Jocović, Danijela Peruničić, Andrea Kovačević i Andrijana Ćosović će govoriti o stvaralaštvu Mihaila Lalića, Rista Ratkovića Ćamila Sijarića i Zuvdije Hodžića u Plavu, dok će predavanje o Ratkoviću, Laliću, Sijariću i Bulatoviću biti održano u subotu, 11. novembra u Bijelom Polju.

Ovaj projekat podržan je od strane Ministarstva kulture i medija kroz konkurs razvoj kulture na Sjeveru.