Njegošev dan - crnogorski praznik kulture

Filološki fakultet Univerziteta Crne Gore i Studijski program za crnogorski jezik i književnost 13. novembra, sa početkom u 12 časova u Amfiteatru Filološkog fakulteta, obilježavaju Njegošev dan, crnogorski praznik kulture.

Pozdravnu riječ imaće dekan Filološkog fakulteta prof. dr Igor Lakić i prodekanica za nastavu i rukovoditeljka Studijskog programa za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti doc. dr Nataša Jovović.

Na događaju učestvuju predsjednica Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore prof. dr Rajka Glušica (Njegošev jezik i prva jezička norma u Crnoj Gori), prof. dr Vesna Vukićević-Janković (Kulturnomemorijska matrica Njegoševog djela) i doc. dr Olga Vojičić-Komatina (Gorski vijenac kroz rekonstrukciju forme stripa).

Stihove će govoriti: Luka Vujačić, Miloš Jocović, Magdalena Smolović i Teodora Rašović

Voditelj programa je Nina Marković.