Na Filološkom fakultetu obilježen Njegošev dan

Povodom Njegoševih dana koji se u Crnoj Gori obilježavaju 13. i 14 . novembra na Filološkom fakultetu održano je predavanje pod nazivom  "Njegošev dan, crnogorski praznik kulture".

Proslava dana kulture bila je i prilika da se sa različitih aspekata sagleda Njegoševo djelo, te je prof. dr Rajka Glušica, predsjednica Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore, govorila o Njegoševom jeziku i prvim jezičkim normama u Crnoj Gori. Prof. dr Vesna Vukićević-Janković  se osvrnula na  kulturnomemorijsku matricu Njegoševog djela, dok je doc. dr Olga Vojičić-Komatina govorila o Gorskom vijencu kroz rekonstrukciju forme stripa.

Pozdravnu riječ prilikom otvaranja skupa imao je dekan Filološkog fakulteta prof. dr Igor Lakić, kao i prodekanica za nastavu i rukovoditeljka Studijskog programa za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti doc. dr Nataša Jovović.

Stihove su govorili Luka Vujačić, Miloš Jocović, Magdalena Smolović i Teodora Rašović, dok je voditelj programa bila Nina Marković.

Prilog TV Nikšić:.