Prof. dr Jasmina Tatar Anđelić gostovala na Katoličkom univerzitetu Peter Pazmani u Budimpešti

Prof. dr Jasmina Tatar Anđelić je u okviru CEEPUS programa razmjene gostovala na Katoličkom univerzitetu Peter Pazmani u Budimpešti od 6. do 10.11.2023.
Na poziv prof.dr Aniko Adam, direktorice Instituta za klasične i romanske jezike održala je studentima prve i treće godine osnovnih studija predavanja sa sljedećim naslovima: "Concordance des temps: un phénomène résilient ou espèce en voie de disparition ?" i "Juliette Adam, voyage dune femme du monde des salons parisiens au pays des montagnes noires".  Profesorica Tatar Anđelić je u formi konsultacija podijelila sa mađarskim studentima svoja iskustva konferencijskog prevođenja za EU institucije a na molbu studenata  učestvovala je u snimanju video materijala u cilju promocije izučavanja francuskog jezika na zvaničnim profilima Katoličkog univerziteta Peter Pazmani na društvenim mrežama.