Prof. dr Saša Simović na Međunarodnoj naučnoj konferenciji u Lisabonu

Prof. dr Saša Simović, profesorica sa SP Engleski jezik i književnost Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, učestvovala je na Međunarodnoj naučnoj konferenciji "Touring Travel Writing III: Between Fact and Fiction" koja je održana u Lisabonu 9. i 10. novembra 2023. godine u organizaciji Univerziteta NOVA (Lisabon) i Univerziteta Clermond Auvergne (Clermont Ferrand). Profesorica Simović izložila je rezultate svog istraživanja u okviru rada "Conway and the Balkans" kojim je predstavila arheološkinju, putnicu i spisateljicu Agnes Etel Konvej (Horsfild) i njen doživljaj Balkana, posebno Crne Gore, a koji je predočila u svom putopisu A Ride through the Balkans with a Camera (1917), nastalom nakon proputovanja ovim predjelima u proljeće 1914. godine. Konferencija je okupila stručnjake iz oblasti putopisne književnosti iz Alžira, Portugalije, Japana, Irske, Mađarske, Turske, Poljske, Njemačke, Hrvatske, Švajcarske, Izraela, Francuske i Crne Gore.