Gostujuća predavanja za studente master studija prevodilaštva

Docent Tamaš Vrauko, gostujući predavač sa Univerziteta u Miškolcu, Mađarska, u okviru Srednjeevropskog programa univerzitetske razmjene (CEEPUS), posjetio je Filološki fakultet Univerziteta Crne Gore u četvrtak, 23. novembra. Profesor Vrauko je održao dva zapažena predavanja na teme „Prilagođavanje tekstova za potrebe studenata prevodilačkih studija“ i „Uticaj američke istorije i kulture na serijal filmova Ratovi zvijezda“, namijenjena studentima prve i druge godine master studija. Predavanja su studentima pružila jedinstvenu priliku da prodube svoje razumijevanje načina na koji njihove kolege u Mađarskoj uče o tehnikama prevođenja, kao i kakav je uticaj američke kulture na pomenuti filmski serijal. Nakon završetka predavanja, usljedila je diskusija koja je obilovala zanimljivim pitanjima i odgovorima.