Promocija Filološkog fakulteta u podgoričkoj Gimnaziji „Slobodan Škerović“

Predstavnici Filološkog fakulteta posjetili su Gimnaziju „Slobodan Škerović“ u Podgorici.

Tom prilikom doc. dr Deja Piletić i doc. dr Petar Božović imali su zadovoljstvo da maturantima i maturantkinjama predoče prednosti studiranja na različitim studijskim programima Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore.  Govorili su o organizaciji i principu studiranja, o načinu upisa, o mogućnostima korišćenja stipendija kroz različite programe, a posebno kroz program Erasmus + mobilnosti.

Maturantima i maturantkinjama su predočene različite mogućnosti zaposlenja koje pruža kako diploma osnovnih studija, tako  i diploma mastera.

Osim što su pažljivo pratili izlaganje predstavnika Filološkog fakulteta, maturanti i maturantkinje svoju zainteresovanost pokazali su i kroz mnogobrojna pitanja koja su tokom i nakon  same prezentacije postavljali našim kolegama.