Promocija Filološkog fakulteta u Srednjoj mješovitoj školi u Andrijevici

Saradnice na Filološkom fakultetu mr Ksenija Rakoćević i Andrea Peruničić posjetile su Srednju mješovitu školu u Andrijevici kako bi promovisale Filološki fakultet.

U razgovoru s maturantkinjama i maturantima razmijenile su stavove o njihovim budućim pozivima, kao i izborima koje planiraju da naprave prilikom upisa fakulteta. Naše predstavnice su predočile koje prednosti nose studije na Filološkom fakultetu, kao i širok spektar mogućih poslova koje mogu obavljati nakon završenih studija.

Osim toga prezentovan je sistem studiranja, kao i mogućnosti studentskih mobilnosti.

U prijatnom razogovoru s upravom škole iskazana je zahvalnost Filološkom fakultetu zbog posjete koja dokazuje odgovoran i ravnopravan odnos i prema sjevernom dijelu naše države.