Promocija Filološkog fakulteta u Srednjoj mješovitoj školi „Braća Selić“ u Kolašinu

Prof. dr Saša Simović i doc. dr Sandra Vukasojević posjetile su Srednju mješovitu školu „Braća Selić“ u Kolašinu u cilju promocije Filološkog fakulteta.

U nadasve prijatnoj atmosferi razgovarale su sa maturantima i maturantkinjama škole o značaju filoloških nauka, te o svim  mogućnostima koje Filološki fakultet nudi. Ovu priliku iskoristile su kako bi predstavile studijske programe. Govorile su o načinu upisa, o organizaciji nastave i principima studiranja na osnovnim i master studijama.

Učenici su dobili i brojne informacije o uspješnoj međunarodnoj saradnji Filološkog fakulteta sa partnerskim univerzitetima, kao i o mogućnostima studentskih mobilnosti.