Prof. dr Tatjana Jovović na Univerzitetu u Barseloni u okviru CHANGECOD akcije

Profesorica Tatjana Jovović je kao predstavnica Filološkog fakulteta od 7. do 9. marta učestvovala na sastanku Upravnog odbora i Generalnoj skupštini COST akcije pod nazivom CHANGECOD (Istraživačka mreža za interdisciplinarne studije transistorijske deliberativne demokratije) koji su održani na Univerzitetu u Barseloni, na Fakultetu za istoriju i geografiju.

Primarni cilj akcije je razmatranje  uticaja prošlih deliberativnih praksi na savremene procese donošenja odluka kao i uloge deliberativne demokratije u stabilizaciji društvenih i političkih sfera.

Profesorica Jovović je takođe aktivno učestvovala u aktivnostima radne grupe „Culture, cognition and narratives of legitimization“, gdje je u internacionalnim timovima radila na razvoju studija slučaja deliberativne demokratije.