Међународна конференција за студенте и докторанде у Вроцлаву

Studentski naučni kružok Ljudi i Studentski istočni kružok međunarodnih odnosa srdačno pozivaju sve zainteresovane na II međunarodnu naučnu konferenciju za studente i doktorande „Prozor na jug – interdisciplinarno o Južnim Slovenima“. Događaj predstavlja kontinuaciju već poznatog ciklusa „Razumeti Balkan“ i čuva njegovu tradiciju – interdisciplinarni karakter, zahvaljujući čemu, osim tradicionalno filoloških izlaganja (lingvistika, književnost) mogu se pojaviti i teme iz područja političkih, društvenih i kulturoloških nauka.

Konferencija će se održati 18-19. aprila 2024. godine onlajn sa mogućnošću učestvovanja uživo u Institutu za slovensku filologiju Univerziteta u Vroclavu. Izlagačima zainteresovanim izlaganjem uživo obezbeđujemo kompjuter kao i prostor za izlaganje onlajn.

Zainteresovane molimo da popune prijavu i da je pošalju na imejl adresu: skn.ljudi.uwr@gmail.com do 5. aprila 2024. godine.

Jezici konferencije: srpski, bosanski, crnogorski, hrvatski, i poljski.

Vreme izlaganja: 15 minuta.