Profesorica Tatar Anđelić na Univerzitetu u Monpeljeu

Prof.dr Jasmina Tatar Anđelić je boravila u Monpeljeu od 18. do 22. marta 2024. u okviru nastavničke mobilnosti Erasmus +. Držala je predavanja studentima treće godine osnovnih studija o fonološkim, sintaksičkim i diskurzivnim preprekama na koje nailaze govornici slovenskih jezika u sticanju jezičke kompetencije na francuskom. Boravak prof.dr Tatar Anđelić je bio prilika da se sumiraju iskustva prethodnog projekta EsBalk i planiraju dalje aktivnosti saradnje sa laboratorijom Dipralang Univerziteta u Monpeljeu. Dogovorene su i aktivnosti profesorice Ksenije Đorđević Léonard koja će gostovati na Filološkom fakultetu polovinom aprila. To će biti prilika za promociju zajedničke publikacije Univerziteta u Monpeljeu, Univerziteta Crne Gore i Univerziteta u Novom Sadu o mjestima frankofonog sjećanja u Crnoj Gori i Srbiji.