Gostovanje prof. dr Vojka Gorjanca na SP za engleski jezik i književnost

U okviru predmeta Jezik, kultura, prevođenje na trećoj godini SP za engleski jezik i književnost, održano je gostujuće predavanje prof. dr Vojka Gorjanca, redovnog profesora sa Odsjeka za prevodilaštvo na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Ljubljani.

Prof. Gorjanc je u predavanju istakao najnovije trendove u modernim studijama prevodilaštva u Sloveniji, naročito u kontekstu specijalizovanih prevodilačkih kompetencija i rastućih zahtjeva koje tržište EU stavlja pred savremene prevodioce. Studentima je takođe predstavljen i program saradnje koji SP za engleski jezik i književnost ima sa Univerzitetom u Ljubljani u okviru kog naši studenti master programa prevodilaštva svake godine provedu jedan semestar u Ljubljani u funkciji sprovođenja istraživanja za master tezu.