Filološki fakultet: U znak Danteovog dana kreirana didaktička igrica

U cilju obeležavanja Danteovog dana (25. marta) sa nastavnicima i đacima crnogorskih osnovnih i srednjih škola, Studijski program za italijanski jezik i književnost Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore sastavio je didaktičku igricu Danteov raj.

Ova „escape room“ igrica obuhvata pitanja u vezi sa sadržajem trećeg dijela Božanstvene komedije (Raj), ali i niz drugih koja se odnose na Danteov život ili pokazuju njegov uticaj na razne oblasti umjetnosti i stvaralaštva u Italiji i van nje.

Tokom prethodne dvije sedmice nastavnici su sa đacima igrali ovu ili jednu od prethodne dvije igrice koje je SP za italijanski jezik i književnost takođe ovim povodom osmislio (Pakao, Čistilište:) i poslali nam fotografije kako bismo mogli da vidimo u kakvoj su atmosferi protekli ovi časovi.