Potpisan sporazum o saradnji Filološkog fakulteta i Zavoda za školstvo

Dekan Filološkog fakulteta prof. dr Igor Lakić i direktorica Zavoda za školstvo Raba Hodžić potpisali su u prostorijama Zavoda Sporazum o saradnji. Potpisivanju Sporazuma prisustvovala je i mr Gordana Tmušić Radulović, v.d. pomoćnice direktorice Zavoda za školstvo.

Cilj potpisivanja ovog Sporazuma je razvoj nastave i naučno-istraživačkog rada, posebno imajući na umu da Filološki fakultet obrazuje nastavnike iz oblasti jezika i književnosti za porebe obrazovnog sistema Crne Gore

Filološki fakultet i Zavod za školstvo Sporazumom definišu oblike i načine međusobne saradnje u oblastima kao što su zajednički istraživački projekti, zajedničko organizovanje i učešće na naučnim skupovima, programi stručnog usavršavanja i drugi oblici saradnje od zajedničkog interesa.