Uspješno realizovan internacionalni pozorišni projekat za studente Germanistike

Nakon četiri intenzivna dana, puna novih iskustava i poznanstava, završen je internacionalni pozorišni projekat u organizaciji DAAD lektorki u Beogradu i Nikšiću, Ivane Bašić i Franciske Gradkovske. Od 27. do 30. aprila 2024. godine studenti Germanistike iz Beograda i Zagreba bili su gosti na Filološkom fakultetu u Nikšiću. Zajedno sa našim studentima Studijskog programa za njemački jezik i književnost izučavali su mogućnosti učenja stranih jezika pomoću metoda pozorišne pedagogije. Gostujući studenti imali su, između ostalog, priliku da posjete Crnogorsko narodno pozorište u Podgorici, da učestvuju u pedagoškim radionicama u Baru, te su posljednjeg dana boravka izveli predstavu na njemačkom jeziku pod nazivom „Goethe im Examen“ u amfiteatru Filološkog fakulteta. Izvedbi predstave prisustvovao je i Ralf Rojš (Ralf Reusch), zamjenik ambasadora Njemačke u Crnoj Gori.