Gostujuća predavanja dr Carrie Ankerstein sa Univerziteta Zarland

Na Studijskom programu za engleski jezik i književnost, u periodu od 6. do 10. maja 2024. godine, gostovala je dr Carrie Ankerstein u okviru programa akademske mobilnosti Erasmus+ Teaching Staff Mobility. Studentima II godine osnovnih studija i studentima I godine master studija održala je zanimljiva i interaktivna predavanja iz oblasti vještačke inteligencije i akademskog pisanja u okviru predmetâ Analiza diskursa kod prof. dr Milice Vuković-Stamatović i Savremeni engleski jezik 4 – Nivo C1.2 kod doc. dr Branke Živković i dr Jelene Mrkaić. Studentima je takođe predstavljen i program saradnje koji Filološki fakultet ima sa Univerzitetom u Zarlandu. Prodekanica za međunarodnu saradnju doc. dr Spomenka Delibašić i doc. dr Branka Živković održale su radni sastanak sa koleginicom iz Njemačke.