Posjeta Francuskom institutu u Crnoj Gori

Studentkinje i studenti Francuskog jezika i književnosti su na inicijativu doc.dr Jasne Tatar Anđelić i  dr Danijele Ljepavić posjetili Francuski institut u Podgorici u okviru  obilježavanja međunarodne nedjelje ljudskih prava. Domaćin im je bio g. Loran Gonkalves, direktor Francuskog instituta, koji ih je upoznao sa aktivnostima instituta i ambasade Francuske u Crnoj Gori kao i o planovima za ogranizaciju dana Frankofonije u koje je uključen i Filološki fakultet.

Studentkinje i studenti su imali priliku da pogledaju film o ljudskim pravima i da sa gospodinom Gonkalvesom u direktnom razgovoru na francuskom jeziku razmijene mišljenja o stanju ljudskih prava u Crnoj Gori i Francuskoj, kao i o mentalitetskim i kulturnim razlikama koje na to utiču.

Profesorice Filološkog fakulteta i predstavnici Francuskog instituta su razgovarali o planovima za dalju saradnju sa Studijskom programom za francuski jezik i uzvratnoj posjeti g. Gonkalvesa Filološkom fakultetu.