Prof. dr Tatar Anđelić na Univerzitetu u Turu

Prof. dr Jasna Tatar Anđelić je od 11. do 15.03. boravila na Univerzitetu u Turu, Francuska, u okviru programa nastavničke mobilnosti. Držala je predavanja studentima prve i druge godine osnovnih studija francuskog jezika i književnosti (jezičke poteškoće sa kojima se suočavaju studenti francuskog jezika kao stranog u pismenom izražavanju, upotreba i odabir kvalitetnih lingvističkih izvora u vrijeme elektronskih komunikacija, zastupljenost i utucaj francuskih autora u crnogorskom pozorišnom životu).

Profesorica Tatar Anđelić je iskoristila boravak u Turu za susrete sa studentima Filološkog fakulteta - dobitnicima Erasmus plus stipendija za osnovne i master studije kao i za sastanke sa profesorima Tatenom,  Osuom i Furnijeom i dogovor o nastavku dosadašnje izuzetno uspješne saradnje Filološkog fakulteta i Fakulteta za jezik i književnost Univerziteta u Turu.