Profesori Filološkog fakulteta na Ljetnjoj školi srpskog jezika za strance u Herceg Novom

U organizaciji Matice srpske – Društva članova u Crnoj Gori od 10. do 31. avgusta u Igalu je održana prva Ljetnja škola srpskog jezika za strance.
U školi je svakodnevno bilo angažovano četvoro stalnih predavača – dr Vesna Vukićević, mr Jelena Gazdić, mr Milorad Durutović i mr Radoje Femić. Osim toga, bilo je organizovano i 11 izvrsnih predavanja, koja su izvodili profesori Filološkog fakulteta, ali i drugih univerzitetskih jedinica: prof. dr Jelica Stojanović, prof. dr Draga Bojović, doc. dr Goran Radonjić, prof. dr Drago Perović, dr Vesna Mačić i mr Stevan Đurđević.
Ljetnju školu pohađalo je 14 polaznika iz različitih djelova svijeta i sa različitih univerziteta (Tajvan, Moskva, Francuska, Njemačka, Austrija, SAD, Ilinois, Sankt Peterburg).
Uz učenje srpskog jezika, polaznici su imali priliku da urone u bogatu riznicu kulturnog života, u arhitekturu starih gradova na primorju, nacionalnu kuhinju i etnografiju.