Prvo mjesto na međunarodnom konkursu poezije

Saradnica na Studijskom programu Italijanski jezik i književnost mr Desanka Jauković osvojila je prvo mjesto na međunarodnom konkursu poezije pod nazivom ''Il Parnaso'', u posebnoj sekciji za eksperimentalnu savremenu poeziju (La sezione speciale della poesia sperimentale destrutturalista). Riječ je o konkursu koji se u Italiji organizuje već petu godinu zaredom, težeći promovisanju savremene poetske riječi na italijanskom jeziku, ukazujući istovremeno  na nova formalna i sadržinska rješenja za kojima traga pjesnik XXI vijeka. Ispjevana na italijanskom jeziku pod naslovom Io non mi intendo dell'arte (Ja o umjetnosti ništa ne znam), ova pjesma, kao prvonagrađena na konkursu, biće objavljena u Antologiji savremenih pjesnika parnasovske inspiracije (Antologia dei poeti contemporanei del Parnaso), kao i u časopisu Destrutturalista.

Desanka Jauković piše poeziju na italijanskom jeziku još od osnovne škole, a njene pjesme su do sada objavljene u književnim časopisima i onlajn antologijama u Italiji (Nosside, Euterpe, Castello di Duino, Crocevia), Hrvatskoj (Galeotto) i Srbiji (Enheduana).