Upiši Mašinski fakultet 2022/23.

Dragi maturanti,

očekujemo vas da dođete kod nas, da učite i da zajedno gradimo budućnost.

Dobro došli na Mašinski fakultet.

Poruka dekana prof. dr Radoja Vujadinovića budućim studentima Mašinskog fakulteta

U susret upisu budućih studenata Univerzitet Crne Gore je ove godine pripremio elektronski Studentski informator za kandidate za upis na UCG, u studijskoj 2022/23.

Sve informacije o upisu na Mašinski fakultet vezane za studijske programe, prohodnost srednjih škola, praktičnoj nastavi, možete saznati na linku:

Zašto odabrati Mašinski fakultet?

Tri razloga zašto treba upisati Mašinski fakultet:

1. Ne čekaš posao bukvalno ni jedan dan
Jedina struka za koju ne postoji otvorena pozicija na birou rada je Mašinski inženjer.
Odmah nakon završenih studija, dobijaš posao u našoj ili inostranoj firmi. Često čak i
prije nego što diplomiraš.

2. Među 3 najplaćenija zanimanja u Crnoj Gori
Upravo je mašinski inženjer jedan od najplaćenijih poziva kod nas, a posebno u inostranstvu gdje je i jedno od najtraženijih zanimanja.

3. Besplatne studije za sve
Studiranje na Mašinskom fakultetu omogućava boravak na prestižnim svjetskim univerzitetima. Mehatronika, drumski saobraćaj, energetska efikasnost – sve su to oblasti za inženjere budućnosti. Dovoljno je da imaš viziju budućnosti, a mi ćemo te naučiti kako da je ostvariš.

Šta budućim studentima nudi Mašinski fakultet, koje smjerove možete upisati na fakultetu, kakva je praktična nastava govori prof. dr Igor Vušanović u videu:

TV Vijesti Boje jutra - Poziv budućim brucošima

Prof. dr Igor Vušanović i prof. dr Marina Mijanović Markuš govorili su, za Jutarnji program RTCG, o studijskim programima i prilikama koje čekaju maturante ukoliko odluče da studiraju na ovom fakultetu.

Poruka bivšeg dekana prof. dr Igora Vušanovića maturantima

Bivši dekan prof. dr Igor Vušanović o prilikama za maturante

Više informacija budući studenti mogu pogledati na YouTube kanalu Mašinskog fakulteta.

Poruka bivšeg dekana prof. dr Igora Vušanovića budućim studentima Mašinskog fakulteta

Andrea Medin - najbolja studentkinja Mašinskog fakulteta za studijsku 2021/22. godinu

Zapratite nas na našim društvenim mrežama: