Bibliotekari CUB na Cobiss kursu

Bibliotekari Centralne univerzitetske biblioteke, bibliotekarka savjetnica Nina Đelević i viši bibliotekar mr Ognjen Savić, učestvovali su na kursu "Prelazak na C3/katalogizaciju sa normativnom kontrolom", koji je održan 18.01.2022. godine u COBISS centru na Cetinju.

Jednodnevni kurs obuhvata katalogizaciju sa normativnom kontrolom, individualni pristup radu sa normativnim zapisima i pomoć u radu, povezivanje odrednica u bibliografskim zapisima sa CONOR zapisima, upoznavanje sa priručnikom COMARC/A – tj. formatom za normativne zapise, kreiranje kratkog CONOR zapisa, te rad sa CONOR zapisima.

Prethodno je na istom kursu, koji vodi mr Đurđa Martinović, učestvovala i bibliotekarka savjetnica CUB Nikoleta Kovačević.