Bibliotekari CUB u posjeti Biblioteci Univerziteta Alba Julija

Predstavnici Centralne univerzitetske biblioteke (CUB) učestvovali su na Međunarodnoj nedjelji obuke (International Staff Week) na Univerzitetu Alba Julija u Rumuniji, koji se održao od 4. do 8. jula 2022. godine.
Delegacija CUB, koju su činili su direktorka mr Bosiljka Cicmi, bibliotekarka savjetnica Nina Đelević, više knjižničarke Danijela Boljević i Marijana Ćeranić, kao i viši bibliotekar Ognjen Savić, posjetila je Univerzitetsku biblioteku Univerziteta Alba Julija i sa kolegama bibliotekarima razmijenila iskustva i informacije o servisima i uslugama univerzitetskih i visokoškolskih biblioteka, te ulozi i percepciji biblioteka u akademskoj i uopšte društvenoj zajednici.

Bibliotekari CUB bili su dio delegacije Univerziteta Crne Gore u Alba Juliji, koju su činili akademsko i administrativno osoblje više organizacionih jedinica UCG.