Podkast „Ključne riječi“: mozak, neuroplastičnost, pamćenje, učenje... gost prof. dr Slavica Vujisić

Gost V podkasta „Ključne riječi“ je prof. dr Slavica Vujisić, neurolog-epileptolog, redovna profesorka Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore i član Evropske neurološke akademije.

Za podkast Centralne univerzitetske biblioteke (CUB) prof. dr Slavica Vujisić je govorila o promjenljivoj strukturi ljudskog mozga, tj. njegovoj neuroplastičnosti, zatim o procesima učenja, pamćenja i razmišljanja, uticaju digitalnih medija na kratkoročnu i dugoročnu memoriju, te misaonim i fizičkim metodama neurorehabilitacije mozga.

Urednik i voditelj je viši bibliotekar mr Ognjen Savić. Podkast se realizuje u saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti; montažu potpisuje Blažo Tatar, a produkciju dr Edin Jašarović.

Razgovor sa prof. dr Slavicom Vujisić možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: