Za podkast Ključne riječi prof. Den Šehtman: Obrazovano društvo podrazumijeva bolji život

Gost VIII podkasta „Ključne riječi“ je Den Šehtman (Dan Shechtman), dobitnik Nobelove nagrade za hemiju 2011. godine za otkriće kvaziperiodičnih kristala.

Prof. Šehtman je u podkastu Centralne univerzitetske biblioteke govorio o uticaju nauke i znanja na razvoj društva, obrazovanju, kritičkom mišljenju, odgovornosti naučnika i političara, kao i o poziciji biblioteka u digitalnom dobu.

Urednik i voditelj je viši bibliotekar Ognjen Savić.

Podkast se realizuje u saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti; montažu potpisuje Blažo Tatar, a produkciju Edin Jašarović.

Razgovor sa prof. Denom Šehtmanom možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: