Ključne riječi: Sa Aleksandrom Kavčićem o odnosu vještačke inteligencije, učenja i podučavanja

Gost XXX podkasta „Ključne riječi“ je prof. dr Aleksandar Kavčić sa Univerziteta Karnegi Melon.

U podkastu Centralne univerzitetske biblioteke prof. Kavčić je govorio o odnosu učenja i podučavanja i vještačke inteligencije, uticaju tehnologije i mjestu politike, nauke i kulture u savremenim balkanskim državama, o svojoj fondaciji Alek Kavčić i besplatnom obrazovanju i besplatnim udžbenicima, zaštiti inovacija i patenta na univerzitetima...

Urednik i voditelj je viši bibliotekar Ognjen Savić.

Podkast se realizuje u saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti; montažu potpisuje Blažo Tatar, produkciju Edin Jašarović

Razgovor sa prof. Kavčićem možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: