Rektorat, 28.03.2019

Slobodan pristup E-bazi „BNEUF“

X

Korisnicima Univerziteta Crne Gore omogućen je slobodan pristup elektronskoj bazi podataka Asocijacije frankofonih univerziteta pod nazivom Digitalna biblioteka frankofonih univerzitetskih prostora (BNEUF), koja sadrži više od pet miliona onlajn resursa – knjiga, časopisa, naučnih članaka, onlajn kurseva i drugog materijala iz svih naučnih oblasti.

Osim toga, Asocijacija frankofonih univerziteta (AUF – L'Agence Universitaire de la Francophonie) nudi Univerzitetu Crne Gore mogućnost pohranjivanja svojih digitalnih resursa, kao i bibliografskih podataka o nastavnicima i istraživačima u bazi BNEUF.

Baza BNEUF se nalazi na linku: bneuf.auf.org

Asocijacija frankofonih univerziteta je operativno tijelo međunarodne organizacije frankofonije. Čine je 854 članice iz 111 zemalja svijeta, a Univerzitet Crne Gore je pridruženi član od decembra 2016. godine.

AUF pruža finansijsku podršku svojim članovima kroz grantove, podstiče istraživanja i jačanje kvaliteta upravljanja, zaposlenost i profesionalnu integraciju, povezivanje univerziteta i privreda, te sveukupno daje podršku društvenom i kulturnom razvoju zemalja članica Asocijacije.