Slobodan pristup E-bazi „BNEUF“

Korisnicima Univerziteta Crne Gore omogućen je slobodan pristup elektronskoj bazi podataka Asocijacije frankofonih univerziteta pod nazivom Digitalna biblioteka frankofonih univerzitetskih prostora (BNEUF), koja sadrži više od pet miliona onlajn resursa – knjiga, časopisa, naučnih članaka, onlajn kurseva i drugog materijala iz svih naučnih oblasti.

Osim toga, Asocijacija frankofonih univerziteta (AUF – L'Agence Universitaire de la Francophonie) nudi Univerzitetu Crne Gore mogućnost pohranjivanja svojih digitalnih resursa, kao i bibliografskih podataka o nastavnicima i istraživačima u bazi BNEUF.

Baza BNEUF se nalazi na linku: bneuf.auf.org

Asocijacija frankofonih univerziteta je operativno tijelo međunarodne organizacije frankofonije. Čine je 854 članice iz 111 zemalja svijeta, a Univerzitet Crne Gore je pridruženi član od decembra 2016. godine.

AUF pruža finansijsku podršku svojim članovima kroz grantove, podstiče istraživanja i jačanje kvaliteta upravljanja, zaposlenost i profesionalnu integraciju, povezivanje univerziteta i privreda, te sveukupno daje podršku društvenom i kulturnom razvoju zemalja članica Asocijacije.