Ključne riječi - prof. dr Vladimir Bakrač

Gost XXIII podkasta „Ključne riječi“ je dr Vladimir Bakrač, vanredni profesor sociologije religije na Filozofskom fakultetu i političke sociologije na Fakultetu političkih nauka Univerziteta Crne Gore.

Profesor Bakrač je u podkastu Centralne univerzitetske biblioteke govorio o religiji i religioznosti, interdisciplinarnom pristupu razumijevanja religije, analizi fenomena sekularizacije i desekularizacije kroz prizmu relevantnih teorijskih i empirijskih studija sprovedenih do kraja 90-ih godina, empirijskom prikazu religioznosti u Crnoj Gori od 90-ih godina, psihološkim elementima u sociologiji religije...

Urednik i voditelj je bibliotekar Vuksan Vuksanovič; montažu potpisuje Blažo Tatar, a produkciju dr Edin Jašarović.

Razgovor sa prof. Bakračem možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: