Ključne riječi - Džefri Huber

Gost XXIV podkasta „Ključne riječi“ je Džefri Huber (Jeffrey Huber), bivši potpredsjednik Google-a, osnivač i potpredsjednik GRAIL-a, kao i izvršni direktor Triatomic Capital-a.

U podkastu Centralne univerzitetske biblioteke Huber je govorio o razvoju vještačke inteligencije, budućnosti čovječanstva u suživotu sa novom tehnologijom, investicijama u ovoj oblasti, te prilikama za male zemlje kakva je Crna Gora. Pored toga, u razgovoru je tretirana i Huberova karijera u Guglu (Google) i posebno u kompaniji GRAIL, koja se bavi razvojem tehnologije koja primjenjuje vještačku inteligenciju na dijagnostifikovanje i liječenje karcinoma u ranoj fazi.

Urednica i voditeljka je Bojana Šolaja.

Podkast Centralne univerzitetske biblioteke se realizuje u saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti, montažu potpisuje Blažo Tatar, a produkciju Edin Jašarović.

Razgovor sa Džefri Huberom možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: