Slobodni univerzitet u Berlinu: Rok za prijavu 7. februar 2024.

Erasmus + - eSkills Malta Foundation

The Free University of Berlin - Prototypes for Humanity

Slobodni univerzitet u Berlinu

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za mobilnost akademskog i administrativnog osoblja.

• Ko se može prijaviti: akademsko osoblje i administrativno osoblje Univerziteta Crne Gore čiji  opis posla ili oblast predavanja/istraživanja  obuhvata niže navedene teme programa.
  • Svrha mobilnosti: Mobilnost se može iskoristiti isključivo u svrhu učešća na Međunarodnoj nedelji obuke osoblja (10.-14. jun 2024.)

Teme programa, više informacija i onlajn prijavni formulari Međunarodne nedelje obuke osoblja dostupni su putem sljedećih linkova:

1. From AI to X: New Developments in University Communication and Marketing
  2. The pulse of Innovation at Profund Innovation
  3. Ask AI? Libraries after Digital Transformations
  4. Embracing Mobility: For Those Who Move and Those Who Stay
  5. Strategy and Leadership (not only) in International Relations: Defining purpose, creating impact, and maintaining motivation
  6. How to onboard new (international) staff members and keep them
  • Period mobilnosti:  10. - 14. jun 2024. (radni dio mobilnosti) + dva dana za put (dan prije i dan nakon radnog dijela mobilnosti)
  • Broj dostupnih mobilnosti: 6 (po jedna mobilnost za svaki od ponuđenih programa)
  • Finansiranje mobilnosti: mobilnost uključuje stipendiju koju isplaćuje partnerski univerzitet
  • Rok za prijavu:  7. februar 2024.

NAČIN PRIJAVE

• Popuniti onlajn prijavu Slobodnog univerziteta u Berlinu za odabrani program do 7. februara. Dokumentacija bez prethodno popunjene onlajn prijave neće biti razmatrana.

POTREBNA DOKUMENTACIJA

1. Plan rada (Mobility Agreement) sa jasno razrađenim planom aktivnosti, potpisanim od strane kandidata i dekana, uz predloženi termin boravka - mora da obuhvata SAMO period mobilnosti ISKLJUČUJUĆI dane putovanja  (obrasci dostupni u prilogu)

2. CV (u Europass formatu) sa listom publikacija

3. Motivaciono pismo u kome je potrebno navesti i:

• Da li je kandidat prethodno koristio Erasmus+ mobilnost
  • Korist za budući rad u ustanovi
  • Način i oblik diseminacije iskustva po povratku na matičnu ustanovu

5. Izvještaj o prethodnoj mobilnosti (500 karaktera uz priloženu fotografiju) (ukoliko je kandidat koristio mobilnost)

Neblagovremeno popunjena onlajn prijava, kao i nepotpuna dokumentacija neće biti razmatrane.

Slobodni univerzitet u Berlinu može prihvatiti samo jednog učesnika sa UCG za svaki od ponuđenih programa.

VAŽNE NAPOMENE

• Nastavno ili naučno i nenastavno osoblje se može prijaviti ukoliko je u radnom odnosu sa punim radnim vremenom na Univerzitetu Crne Gore u trenutku prijave i u tokom mobilnosti.
  • Za mobilnost/učešće na Međunarodnoj nedelji obuke osoblja  obavezno je poznavanje engleskog jezika na najmanje B2 nivou.
  • Matični fakultet dostavlja Kancelariji za međunaordnu saranju i mobilnost prijave kandidata.
  • Trajanje mobilnosti koje je navedeno u konkursu se ne može skratiti - kasni dolasci i rani odlasci se ne tolerišu.
  • Kandidati su u obavezi da obavijeste Kancelariju za međunarodnu saradnju i mobilnost ukoliko odustanu od mobilnosti.
  • Kandidati su u obavezi da, u svrhu promovisanja Erasmus+ programa, podnesu izvještaj o realizovanoj mobilnosti (500 karaktra uz fotografiju) Kancelariji za međunarodnu saradnju i mobilnost,  u roku od 10 dana nakon povratka sa mobilnosti.

KORISNE INFORMACIJE