Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Mariboru_studenti_biotehnologija, pedagogija, turizam_20/11/2018

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Mariboru

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Mariboru  u  akademskoj 2016/2017. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i akademsko osoblje Biotehničkog, Filozofskog i Fakulteta za turizam i hotelijerstvo UCG

Nivo studija: Osnovne, master i doktorske studije

Oblasta studija: biotehnologija, pedagogija, turizam

Broj stipendija: 1

Trajanje mobilnosti: 5 mjeseci

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta (osnovne i master studije):

• Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija prevedenu na engleski jezik
  • Potvrdu o znanju engleskog jezika
  • CV u Europass formatu i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  • Pismo preporuke od profesora
  • Sken pasoša

Napomena: Ukoliko je kandidat položio ispite na magistarskim studijama i  prijavljuje se kako bi studijski boravak iskoristio za izradu magistarske teze, neophodno je u motivacionom pismu navesti plan istraživanja, odnosno oblast i temu istraživanja.

Dokumentaciju (U jednom PDF fajlu!)  je potrebno poslati na e-mail adresu:

irouom@ac.me, i prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta u terminu prijema studenata.

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je 20/11/2018