Konkurs za razmjenu sa Ekonomskim univerzitetom u Katovicama, 10. novembar 2017.

Erasmus + konkurs za Ekonomski univerzitet, Katowice

www.ue.katowice.pl

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Katovicama u akademskoj 2017/2018. godini.

Za mobilnost se može prijavljivati akademsko i administrativno osoblje Ekonomskog fakulteta

Dostupne su sljedeće stipendije:

Oblasti studija: Ekonomija; Biznis i administracija

Broj stipendija:

1 stipendija za teaching

1 stipendija za training

Za prijavu je potrebno podnijeti:

Plan rada potpisan od strane kandidata i prodekana za nastavu, uz predloženi termin boravka i CV na engleskom jeziku.

Obrazac za plan rada možete naći na linku:

Napomena za akademsko osoblje:

Akademsko osoblje pozvano je od strane Univerziteta u Katowicama da učestvuje u Međunarodnoj konferenciji pod nazivom „Internet Communication Management“ u aprilu 2018. godine (ukoliko je zainteresovan, kandidat nora naglasiti to prilikom apliciranja)

Ukoliko se ipak kandidat prijavljuje samostalno, bez učešća u pomenutoj konferenciji, posjeta se može ostvariti od novembra do maja 2018., odnosno, u sljedećoj akademskoj godini.

Napomena za administrativno osoblje:

Poziva se administrativno osoblje da se prijavi na Erasmus + Staff Training Week koja je planirana da se održi u maju/junu 2018. godine na Univerzitetu u Katovicama (tačni datumi znaće se na kraju tekuće kalendarske godine). Ukoliko  je zainteresovan  za ovu mogućnost, kandidat mora naglasiti to prilikom prijave.

Dokumentaciju  je potrebno poslati na e-mail adresu:

irouom@ac.me, i dostaviti prodekanu  za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta.

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih koju šalje Kancelariji za međunarodnu saradnju, koja dalje prosljedjuje dokumentaciju Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije akademsko/administrativno osoblje se prijavljuje univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan, prateći instrukcije pomenutog univerziteta.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je 10. novembar 2017.