Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Granadi, 22. oktobar 2017. godine

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Granadi

www.ugr.es

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Granadi u akademskoj 2017/2018. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i akademsko/administrativno osoblje svih fakulteta UCG.

Dostupne su sljedeće stipendije:

Nivo studija: osnovne studije

Broj stipendija: 1

Oblasta studija: sve oblasti (vidjeti u prilogu konkursa koji su predmeti dostupni na engleskom jeziku; ostali predmeti podrazumijevaju znanje španskog jezika, B2 nivoa)

Trajanje mobilnosti: 6 mjeseci

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni na engleskom jeziku

2.Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija prevedenu na engleski jezik

1. Potvrdu o znanju engleskog/španskog jezika (B2 nivo); U prilogu konkursa možete naći koji sertifikati jezika su prihvatljivi po Univerzitet u Granadi.
  2. CV u Europass formi i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  3. Pismo preporuke od profesora
  4. Skenirana prva stranica pasoša

Napomena: Ukoliko je student prihvaćen od strane Univerziteta u Granadi, biće mu poslat automatski link sa online platformom na koju će se prijaviti i gdje će priložiti sva tražena dokumenta, među kojima je i Learning agreement, odn. Ugovor o studiranju, tako da je preporučljivo da već odmah, u dogovoru sa prodekanom za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta, pronađe kompatibilne predmete, odn. Sastavi LA, koji će mu se priznati po povratku.

Vise informacija mozete naci na linku_

Forma plana rada i CV-a mogu se naći na linku:

Mobilnost za akademsko osoblje

Broj stipendija:

Za teaching: 1  stipendija x 5 dana + 2 dana za put

Za training: 1 stipendija x 5 dana + 2 dana za put

Za prijavu je potrebno podnijeti:

Plan rada potpisan od strane kandidata i prodekana za nastavu, uz predloženi termin boravka, CV u Europass formi ( sa listom publikacija) na engleskom jeziku i pozivno pismo od strane konktakt osobe sa fakulteta za koji se prijavljujete, motivaciono pismo

• Prijavne formulare mozete naci ovdje:

Dokumentaciju (Sve u jednom PDF fajlu) je potrebno poslati na e-mail adresu:

irouom@ac.me, i dostaviti prodekanu  za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta.

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/ osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je  22. oktobar 2017. godine