Međunarodna nedjelja obuke za akademsko i administrativno osoblje

Univerzitet Crne Gore biće domaćin treće međunarodne nedjelje obuke za akademsko i administrativno osoblje International Staff Week koju organizuje u saradnji sa Univerzitetom u Granadi, od 20. do 24. marta, u Rektoratu UCG.

Međunarodna nedjelja obuke prilika je da partnerski univerziteti predstave svoje najbolje prakse u realizaciji projekata međunarodne mobilnosti studenata i osoblja u okviru Erasmus+ programa. Teme će obuhvatiti različite aspekte internacionalizacije univerziteta, kao i značaj mobilnosti i strateških partnerstava. Biće riječi i o akademskoj i administrativnoj podršci mobilnim studentima, interkulturalnoj komunikaciji, te o priznavanju stečenih kvalifikacija.

Tokom petodnevnog programa razmotriće se mogućnosti šire saradnje Univerziteta Crne Gore i Univerziteta u Granadi.

Univerzitet u Granadi jedan je najprestižnijih univerziteta u Španiji naročito poznat po školi savremenih jezika koju svake godine pohađa hiljadu domaćih i stranih studenata.