Erasmus + stipendije

U okviru programa Erasmus+, studenti Univerziteta Crne Gore mogu se prijaviti za razmjene na univerzitetima iz Evropske unije.

Svaki od ovih univerziteta obuhvata različite oblasti i nivoe studija. O oblastima studija koje su u ponudi, studenti se mogu više informisati kod prodekana za međunarodnu saradnju na svom fakultetu.

Informacije o Erasmus + konkursima možete naći OVDJE, a za sve informacije o mogućnostima razmjene obratite se Centru za međunarodnu saradnju.

Periodi mobilnosti za studente mogu trajati od tri do 12 mjeseci, a izabrani studenti dobijaju mjesečnu stipendiju, uz pokrivene troškove puta.

Periodi mobilnosti za istraživače mogu trajati od pet dana do dva mjeseca. Konkursi za prijavu za mobilnosti objavljuju se na sajtovima Univerziteta i fakulteta, a prijave se podnose matičnim fakultetima