Info dan Horizont Evropa programa Klaster 5 – Klima, energija i mobilnost, 3. februar, 2022.

Fokus na dvostruku zelenu i digitalnu tranziciju za postizanje klimatske neutralnosti u Evropi do 2050. godine.

Primarni cilj drugog info dana za Klaster 5 Horizont Evropa programa je da predstavi 74 otvorene teme (uključujući baterije, obnovljivu energiju, drumski transport sa nultim emisijama, avijaciju i mnoge druge) poziva Horizont Evropa u 2022, a koje su vezane za Klaster 5, putem plenarnog sastanka i tri paralelne sesije, sa naglaskom na:

• Promovisanje posebnih tematskih poziva za Klaster 5 i distribucija informacija zainteresovanim stranama o radnom programu klastera Horizont Evropa 5 2022.;
  • Pružanje savjeta o tome kako sastaviti dobar predlog i razmjena ključnih lekcija naučenih iz prvih evaluacija Horizont Evropa;
  • Obezbijeđivanje umrežavanja i pronalaženja partnera potencijalnim kandidatima, kako bi se podržalo kreiranje konzorcijuma, tokom posebnog dana/događaja za umrežavnje.

Događaj za umrežavanje (Brokerage event)

• Online događaj za umrežavanje (brokerage) organizu se 4. februara nacionalne kontakt tačke Horizont Europe.
  • Glavni cilj je okupiti sve relevantne aktere koji namjeravaju da apliciraju, kako bi se podržali napori uspostavljanja konzorcijuma i razvoja projektnih ideja.
  • Registracija za brokerski događaj će biti otvorena do dana događaja.

Sve sesije Info dana za Klaster 5 –o klimi, energiji i mobilnosti biće dostupne za gledanje na ovoj stranici.

Važna dokumenta: