UNIVERZITET CRNE GORE OSNAŽUJE KACAPCITETE ZA RAZVOJ I PODNOŠENJE PROJEKATA U OKVIRU PROGRAMA HORIZON EUROPE

Kancelarija za projekte Univerziteta Crne Gore je organizovala za osoblje Univerziteta Crne Gore online obuku za pripremu i pisanje projekata u okviru programa HORIZON EUROPE/HORIZONT EVROPA, koju je vodio Prof. dr Goran Stojanović, profesor na Fakultetu tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu i renomirani ekspert u datoj oblasti kao i rukovodilac nekoliko aktuelnih Horizont projekata.

Prof. dr Stojanović je učesnicima obuke približio sam program HORIZON EUROPE/HORIZONT EVROPA i pretraživanje aktuelnih poziva, u zavisnosti od interesovanja i oblasti istraživanja. Obuka je imala i praktični dio tokom kojeg je Prof. dr Stojanović dao polaznicima konkretne smjernice za razvoj svakog segmenta narativnog dijela aplikacije i budžeta, kako bi aplikacija bila uspješna i odobrena.

Više informacija o Horizon Europe programu se može naći na YouTube stranici Horizon Europe Montenegro, gdje Ministarstvo nauke i tehnološkog razvoja Crne Gore postavlja relevantne informacije i snimke.

Pored YouTube kanala, dodatne informacije o programu Hozont Evropa mogu se preuzeti putem linkova: