Fond za zapadni Balkan najavljuje pokretanje Šestog poziva za podnošenje predloga projekata. Najveći poziv za dostavljanje predloga projekata u 2023. godini, koji obezbjeđuje grantove do 15.000 eura, otvoren je do 27. decembra 2023. godine. Sve prijave se podnose onlajn, preko Sistema za upravljanje grantovima.

Ovdje možete da se registrujete i prijavite.

Ukoliko su vam potrebni partneri, možete ih pronaći putem partnerske platforme na Fejsbuku – WBF Partnership Platform .

Smjernice za poziv su dostupne na linku – https://wbfportal.org/Guidelines%20for%20Application_Annual%20Call.pdf .

Sve neprofitne organizacije registrovane u regionu Zapadnog Balkana imaju pravo na beneficije.

Ko može da aplicira?

• Organizacije civilnog društva (OCD/NVO)
  • Lokalni ili regionalni javni subjekt, ili udruženje lokalnih ili regionalnih javnih subjekata
  • Poslovno udruženje poput: udruženja preduzeća, udruženja poljoprivrede, privredna komora, turističkog udruženja, itd.
  • Obrazovna institucija kao što je univerzitet/fakultet, škola, institut, biblioteka, istraživački centar, akademija nauka/muzička akademija/umetničke škole, itd.
  • Medijska udruženja kao što su: organizacije koje rade sa medijima, koje se bave novinarstvom i slobodom izražavanja.
  • Institucije kulture ili sporta, poput muzeja, umetničkih galerija, pozorišta, biblioteka ili udruženja kulturnih institucija, sportska društva, itd.

Više informacija o pozivu možete pronaći ovdje.