Ljetnje škole u organizaciju Tehničkog univerziteta iz Rige

Tehnički univerzitet u Rigi, Odsjek za međunarodnu saradnju i strane studente, Fondacija za strane studente i Jedinica za kratkoročne kurseve sa zadovoljstvom objavljuje planove za predstojeće ljeto 2023.

Ljetnje škole su odlična, dodatna obrazovna prilika za one studente koji žele da svoje slobodno vrijeme van studija provode smisleno – stičući nova znanja, praktične vještine i iskustvo. Ljetnje škole pružaju ne samo intenzivnu nastavu licem u lice, već i vannastavne aktivnosti koje su kreirane da doprinesu ne samo dopuni znanja, već i povećanju socijalizacije i kulturne svijesti.

Ove godine u ponudi je sedam zanimljivih ljetnjih škola koje će razviti znanja učenika iz srodnih oblasti i obogatiti njihovo ljetnje iskustvo novim prijateljstvima kroz dugotrajne, nezaboravne pozitivne uspomene.

Ljetnje škole sadrže video niz predmeta uključujući:

1. Uvod u vještačku inteligenciju i mašinsko učenje;
  2. Fizički robot – mehanika, elektronika i računar;
  3. Programiranje robota, otklanjanje grešaka u elektronskim šemama i testiranje robotske elektronike;
  4. Internet stvari (IoT) i senzorske mreže;
  5. Izazovi i trendovi za implementaciju tehnologije pete generacije (5G);
  6. Fizičke izloženosti i izloženosti životne sredine;
  7. Koncepti i tehnologije upravljanja otpadom;
  8. Analiza rizika vodnih resursa;
  9. Prilagođavanje klimatskim promjenama;
  10. I još mnogo toga!

Ove godine  dvije ljetnje škole dobile su i finansijsku podršku Državne agencije za razvoj obrazovanja, što znači da studenti mogu dobiti stipendije. Ljetnje škole koje se dodeljuju stipendijama su: IoT of Drones: GPS-Less Navigation i Bakter Robot Revival bi Deep Learning Application

Za više informacija i način prijavljivanja, posjetite veb stranicu.