Prof. dr Dijana Vučković o UNESCO katedri za obrazovanje za demokratsko građanstvo i ljudska prava

Prof. dr Dijana Vučković o <span class="CyrLatIgnore">UNESCO </span> katedri za obrazovanje za demokratsko građanstvo i ljudska prava

Prof. dr Dijana Vučković, članica UNESCO   katedre za obrazovanje za demokratsko građanstvo i ljudska prava govorila je za Lice Podgoice o obnovi Katedre na Univerzitetu Crne Gore, kao i o njenom prvobitnom uspostavljanju na Filozofskom fakultetu 2005. godine.

Obnovljenim sporazumom sa organizacijom UNESCO, UCG je postao i dio  UNITWIN /UNESCO Chairs programa, koji okuplja oko 900 visokoškolskih i naučnoistraživačkih institucija iz preko 120 zemalja i osnažuje ih umrežavanjem. Članstvo  nudi posebnu priliku Univerzitetu Crne Gore da se uključi u razmjenu znanja kroz interdisciplinarne globalne mreže institucija visokog obrazovanja,  posvećenih unapređenju istraživanja, obuke i djelovanja ka održivom razvoju zasnovanom na socijalnoj, ekonomskoj, ekološkoj i epistemičkoj pravdi.

Detaljnije u video prilogu (23:42-25:30):