Otvoren konkurs za prijavu neakademskog osoblja za program Univerziteta Haga Helia u Finskoj

File:Erasmus+ Logo.svg - Wikipedia      File:Haagahelia-logo.png - Wikipedia      Home - Ulysseus

Erasmus+ konkurs za učešće u kombinovanom intenzivnom programu

Univerzitet primjenjenih nauka Haga-Helia, Finska
Haaga-Helia University of Applied Sciences, Finlad)

BIP: Multilingualism and intercultural competences

Po osnovu članstva u Ulysseus alijansi, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za učešće osoblja u kombinovanom intenzivnom programu (Blended Intensive Programme). Kombinovani intenzivni program (BIP) predstavlja mobilnost koja će se dijelom održati u onlajn formatu, dok će se fizički dio realizovati na instituciji organizatora programa (Univerzitet primjenjenih nauka Haga-Helia).

Univerzitet Haaga Helia iz Finske organizuje intenzivni program koji se odnosi na snaženje višejezičnosti i interkulturalnih kompetencija zaposlenih na partnerskim univerzitetima u okviru Ulysseus alijanse.

1. Online - Inicijalni sastanak sa organizatorima i priprema materijala za uživo program
  2. Uživo -  Petodnevna intenzivna radionica na Univerzitetu primjenjenih nauka Haga-Helia (03.06.2024. - 07.06.2024)

Više informacija o programu i agendi možete pronaći u prilogu.

Ključne informacije:

• Mjesto održavanja fizičkog dijela programa: Univerzitet primjenjenih nauka Haga-Helia, Helsinki, Finska
  • Ko može da se prijavi: zaposleno ili angažovano neakademsko osoblje na poslovima međunarodne saradnje na Univerzitetu Crne Gore
  • Broj dostupnih stipendija: 4
  • Datum virtuelnog dijela programa: 13.05. - 02.06.2024.
  • Datum fizičkog dijela programa: 03.06. - 07.06.
  • Potrebno znanje jezika: Engleski B2 nivo

Rok za prijavu: 15.04. (23:59 CET)

Kako se prijaviti:

Popuniti prijavni formular: https://forms.gle/g2aP8BcjSg8C49U

Kriterijumi za selekciju:

• Motivaciono pismo
  • Podudarnost profesionalnog angažovanja sa temom obuke
  • Prethodno učešće u projektnim obukama / događajima (prednost imaju kandidati sa manje iskustva)
  • Znanje jezika (neophodan uslov)
  • Odobrenje od strane nadređenog (neophodan uslov)

VAŽNE NAPOMENE:

• Izbor kandidata vrši komisija koju čini prorektor za internacionalizaciju i dva člana Ulysseus projektnog tima Univerziteta Crne Gore.
  • Osoblje koje je nominovano je u obavezi da otvori devizni račun.
  • Nakon nominacije će nominovanom osoblju biti poslat Mobility Agreement koji potpisuje prodekan za međunarodnu saradnju i zaposleni.
  • U slučaju da zaposleni iz određenih razloga odustane od prijave, mora o tome da obavijesti Kancelariju za međunarodnu saradnju i mobilnost.
  • Nepotpune prijave i prijave dostavljene van konkursnog roka neće biti razmatrane.
  • Kandidati su u obavezi da, u svrhu promovisanja Ulysseus mreže evropskih univerziteta, podnesu izvještaj o realizovanoj mobilnosti (500 karaktera uz fotografiju) na mejl: ulysseusmobility@ucg.ac.me,  u roku od 10 dana nakon povratka sa mobilnosti.

Za više informacija možete nam se obratiti putem mejla: doroteja@ucg.ac.me, i irouom@ucg.ac.me.