Ko-direktor BISI održao pozivno predavanje na „6th International Scientific Conference: Exercise and Quality of Life 2024: Global Impact of Sport Science“

Ko-direktor BISI održao pozivno predavanje na <span class="CyrLatIgnore">„6th International Scientific Conference: Exercise and Quality of Life 2024: Global Impact of Sport Science“</span>

„6th International Scientific Conference: Exercise and Quality of Life 2024: Global Impact of Sport Science“ koju je organizovao Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Novom Sadu je održana od 11. do 13. aprila 2024. godine u Novom Sadu (Srbija). Radni jezik događaja je bio engleski jezik a cilj događaja je bio da pruži najnovije naučne i stručne uvide, predstavi nedavna otkrića i podijeli iskustva u vježbanju i zdravstvenim naukama, sa posebnim naglaskom na važnost cjeloživotnog vježbanja i kvaliteta života, ističući biološke, medicinske i psiho-socijalne faktore kvaliteta života.

Među predavačima po pozivu na „6th International Scientific Conference: Exercise and Quality of Life 2024: Global Impact of Sport Science“ se našao i ko-direktor Balkanskog instituta za nauku i inovacije, prof. dr Stevo Popović, koji je, pored predavanja na temu "Exceptional body height of people from the Karst Area of the Dinaric Mountain Range: A retrospective of previous knowledge and perspective of advanced assessment methods" bio i moderator jedne od plenarnih sesija koje su održane u okviru naučnog programa konferencije.

Više informacija o konferenciji na www.eqol.rs dok se cjelokupan naučni program konferencije nalazi u prilogu.