Održan prvi Ulysseus istraživački samit u Nici sa tematskom konferencijom „Ka inovacijama u oblasti starenja i blagostanja“

Prvi istraživački samit sa tematskom konferencijom „Ka inovacijama u oblasti starenja i blagostanja“ u okviru Ulysseus-a je održan 18. i 19. oktobra na Univerzitetu Azurne obale u Nici. Navedeni događaj je okupio preko 150 učesnika iz različitih laboratorija iz Ulysseus partnerskih institucija i lokalnih zajednica. Između ostalih, učesnici predmetnog događaja su bili i predstavnici Univerziteta Crne Gore, doc. dr Bojan Mašanović i mr Milena Mitrović. Učesnici događaja su se povezali sa stručnjacima, istraživačima i praktičarima kako bi ojačali globalni istraživački i inovativni ekosistem u oblasti starenja i blagostanja. Ovaj događaj je bio posvijećen unaprjeđenju znanja o starenju, blagostanju i zdravim stilovima života, dok se bavio složenim izazovima koje postavlja starenje globalne populacije. Kako saradnja i umrežavanje predstavljaju srž Ulysseus-a, ovaj događaj je poslužio kao platforma za stvaranje jakih veza između istraživača u oblasti zdravog starenja i blagostanja, a sve sa ciljem da se podstaknu inovacije i suoče istraživači sa ključnim društvenim izazovom današnjice.

Više informacija na sljedećem linku: