Održan 19. IUAES-WAU svjetski kongres antropologa u Nju Delhiju

Devetnaesti IUAES-WAU svjetski kongres antropologa sa glavnom temom „Marginalnost, neizvjesnost i svjetska antropologija: oživljavanje prošlosti i predviđanje budućnosti“  je održan od 14. do 20. oktobra u Nju Delhiju. Navedeni kongres je okupio oko 1400 učesnika sa različitih univerziteta širom svijeta. Između ostalih, učesnik predmetnog kongresa je bio i ko-direktor Balkanskog instituta za nauku i inovacije, prof. dr Stevo Popović. Učesnici kongresa su imali priliku da prate aktivnosti u okviru 159 zasebnih panela, 18 okruglih stolova i osam radionica, kao i izlaganja plenarnih i predavača po pozivu i da se povežu sa stručnjacima, istraživačima i praktičarima kako bi ojačali globalni istraživački i inovativni ekosistem u oblasti antropologije.

Ovaj događaj je bio posvijećen unaprjeđenju znanja o antropološkim pitanjima u najširoj mogućoj perspektivi. Kako saradnja i umrežavanje predstavljaju srž Balkanskog instituta za nauku i inovacije, na marginama ovog događaja su vođeni razgovori sa ciljem stvaranja jakih veza između istraživača u prioritetnim oblastima Balkanskog instituta za nauku i inovacije, a sve u cilju da se podstaknu inovacije i suoče istraživači sa ključnim izazovom današnjice.

Više informacija na sljedećem linku: