Otvoren poziv za Kamp za sajber bezbjednost

Uprava za elektronsku sertifikaciju i sajber bezbjednost iz Albanije (AKCESK) realizuje kamp za studente iz oblasti sajber bezbjednosti pod nazivom pod nazivom Western Balkans Cyber Camp. Obuka je namijenjena svim studentima zainteresovanim za teme poput sajber higijene, upravljanja i sajber prijetnji, s tim što prednost imaju studenti koji već imaju osnovna znanja iz ovih oblasti.

Pravo prijave imaju studenti starosne dobi između 18 i 22 godine. Iz Crne Gore na ovom događaju će učestvovati osam studenata i jedan profesor koji će biti u ulozi mentora.

Ulysseus Inovacioni Hab za sajber bezbjednost je dobio upit od nacionalnog CIRT-a za pomoć u širenju ove prilike, stoga pozivamo zainteresovane studente i mentore da se prijave na ovaj poziv.

Događaj će se realizovati od 10. do 12. maja 2024. godine, u Draču. Troškove prevoza i smještaja pokrivaju organizatori, a obuka je na engleskom jeziku. Rok za prijave je 19. april.

Više informacija kao i link za prijavu možete naći na sajtu Vlade Crne Gore.