Predavanje 05 i Vjezbe 06 i 07 - 23.03.2020 12:33

Postovane kolege,

01

Mi smo iz Mikrobiologije presli prva 4 predavanja, prosli ponedeljak je trebalo da bude peto, sto znaci da kasnimo samo jednu nedelju (a toliko traju mjere za sprjecavanje unosa i sirenja CoV-19 u Crnoj Gori).

To je lagano nadoknaditi i u skladu sa tim, preporukama UCG-a i Dekanata BTF-a o ucenju na daljinu: od sada, svakog ponedeljka, dok se ne vidimo (nadam se), cete dobijati predavanje planirano za taj ponedeljak.

02

Takodje u nedjelji kada ste trebali da imate vjezbe (petkom) dobijacete sadrzaj vjezbi u ponedjeljak.

Dakle danas "predavanje 05" i “vjezbe 06 i 07”. - MOZETE NACI NA MOODLE PLATFORMI

03

Kako cemo organizovati provjere znanja vidjecemo, svakako DOMACI ostaju i uz svako predavanje dobicete domaci vezan za njega.

Domaci saljete u elektronskoj verziji (Word, Scann, sta god) na e-mail adresu igorp@ucg.ac.me.

Bez obzira na epidemiolosku situaciju, ako ne napisete ime i prezime i broj indeksa mail/domaci zadatak cu samo izbrisati/baciti u smece.

I dalje tvrdim da ako nijeste u stanju da napisete svoje ime ne treba da studirate.

04

na pocetku predavanja ste dobili instrukcije da se ispit sprema iz udzbenika Mikrobiologija (Jarak, Govedarica iz 2003) i dodatnih materijala koje dobijete na predavanjima. Uz ovo predavanje nema dodatnog materijala, a svi iduci ce biti postavljeni uz predavanje u elektronskom obliku. Materijal za vjezbe/testove je u objavi od 11.02.2020.

05

VI STE AKADEMSKI GRADJANI, VI STE STUDENTI, VI STE ONI KOJI VODE NAPRIJED,

nijeste bebe, nijeste mali, nijeste nedokazani, jos manje ste nerazumni.

Zbog toga necu da detaljno objasnjavam, ali cu svakako iznijeti, sledece:

- ostanite kuci sto duze mozete (ako izlazite neka to bude sto je krace moguce);

- smanjite broj bilo kakvih kontakata sa drugim ljudima na apsolutni minimum;

- nikako se ne primicite nikome na razdaljinu manju od 2 metra;

- nosite rukavice (ali nemojte stvarati lazni osjecaj da ste tako potpuno zasticeni. to nije tacno, ali rukavice smanjuju mogucnost zaraze) i

- perite ruke stalno (znam da zvuci malo bez veze, ali je trenutno izuzetno znacajna preporuka).

Ako se zarazite vi cete, kao mladi ljudi, u velikoj vjerovatnoci proci sa jako blagim simptomima bez puno problema,

ali cete zaraziti vase roditelje ili babe I dede ili starije komsije ili matore profesore kao sto sam ja ili .... koji ce zbog toga imati izvanrednu (50-80%) sansu da umru.

Znam da nije lako, da je smor, ali sve drugo vodi sigurno i iskljucivo u jos gore stanje.

Pa vi birajte, do vas je !!!!!

vas predmetni nastavnik