Jovana Đurčević

mr Jovana Đurčević

saradnik u nastavi | Filološki fakultet

Mr Jovana Đurčević rođena je u Podgorici gdje je stekla osnovno i srednje obrazovanje. Diplomirala je na Filološkom fakultetu Univerziteta Crne Gore 2010. godine, stekavši zvanje profesora engleskog jezika i književnosti. Na istom fakultetu je 2014. godine odbranila master tezu iz oblasti istorijske lingvistike, nakon čega je upisala doktorske studije. Tokom studija je bila dobitnik više stipendija: stipendije talentovanih studenata Ministarstva prosvjete i nauke (2006-2010), stipendije Atlas "10 za 10" kao najbolji student Odsjeka za engleski...

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2021SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
SCOPUS
Jovana Đurčević, Nataša KostićPragmatic functions of anglicisms in the Montenegrin languageCírculo de Lingüística Aplicada a la Comunicación
2021SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
SCOPUS

Obavjestenja iz nastave

Engleski jezik i književnost (2017)-Engleski jezik 4 – Morfologija (građenje riječi)

Rezultati ispita, ukupni poeni

Engleski jezik i književnost, smjer Književno prevođenje-Vježbe prevođenja II (Kritika i kultura)

Rezultati ispita, ukupni poeni